Tel: +90 212 660 54 54
  • diş hekimi
  • diş hekimi

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülmek herkese çok yakışır. Özellikle de dişlerinizi korkmadan gösterebiliyorsanız, gülüşünüz ile çevrenizde hayranlık bile uyandırmanız mümkündür.

Gülüş tasarımı, kişinin istediği gibi bir gülüş ifadesine kavuşması, aynaya baktığında ve güldüğünde kendisini nasıl görmek istediği ile ilgilidir. Gülüş tasarımında dişler, dudak yapısı, burun ve yanaklar bir bütün olarak değerlendirilir. Çok güzel dişlere sahip olabilirsiniz. Ancak dudaklarınız bunu tamamlamıyor ise istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Gülüş tasarımı uygulamasında dişler, dişetleri, dudak ve yanak gibi dokularda çalışmalar yapılır. Öncelikli olarak dişinizin ne kadar görünmesini istiyorsanız konuşma ve gülüş olarak talebiniz değerlendirilir ve gerekirse diş eti yukarıya alınır. Dudaklar çok inceyse cilt dolgularıyla tekrar restore edilir.

Gerektiğinde botox ile dudak üstü ince çizgileri ve kasları düzenlenir. Daha sonra dişler renk, biçim ve form olarak yeniden tasarlanır.Sadece porselen dolgularla bu işlemler yapılabileceği gibi bazen de Zirkonyum, Lamina gibi protetik uygulamalar ile estetik sağlanır.

Gülüş tasarımını her isteyen kişi her yaşta yaptırabilir. İmplant uygulamaları ile dişsizlik vakalarında bile çok hoş gülümsemeler yaratılabilmektedir.Güzel bir gülüşe kavuşmak için ortalama 7-8 seanslık bir periyot öngörülmektedir. Tedavi planlamas ı başlangıçta yapıldıktan sonra genellikle 3 hafta ile 6 hafta arasında tedavi tamamlanmaktadır ve 6’ıncı ayda mutlaka kontrol sağlanmaktadır.